Kontakta oss

Har du idé till produktion eller vill jobba konstnärligt hos oss? Skicka ditt förslag eller anmäl ditt intresse för konstnärligt arbete till vår konstnärliga ledare Mindy Drapsa.

Vill du besöka oss? Göra studiebesök? Utbyta erfarenheter? Göra en praktik hos oss? Kontakta gärna oss innan du hälsar på! Maila oss till tystteater@riksteatern.se och boka tid för besök eller studiebesök.

Har du frågor om vår verksamhet eller vill ha pressmaterial? Kontakta vår marknadsförare Elsa Brunemalm.
Här kan du anmäla dig till vår nyhetsbrev som skickas regelbundet.

Vi är många som jobbar med Tyst Teater. Här ser du vilka vi är och vad vi jobbar med. Kontakta gärna oss!


Mindy Drapsa, konstnärlig ledare
mindy.drapsa@riksteatern.se
Skype: mindydrapsa
FaceTime: +46 73-508 66 92
Ylva Björklund, producent
ylva.bjorklund@riksteatern.se
Skype: tystteater.ylva
FaceTime: +46 70-637 57 66
André Jensen, marknadsförare och kommunikatör
andre.jensen@riksteatern.se
Laith Fathulla, projektledare 
laith.fathulla@riksteatern.se
FaceTime: +46 73-063 66 38
David Farkas, projektledare 
david.farkas@riksteatern.se
WhatsApp videosamtal: +46 70-637 01 01
Bildtelefon: david@mymmx.se
Klara Svensson, teckenspråkstolk
klara.svensson@riksteatern.se
FaceTime: +46 76-048 03 88
Mette Marqvardsen, skådespelare
mette.marqvardsen@riksteatern.se

Publikcoacher (mer om projektet Publikcoacher för dövkulturen kan du läsa här)

Maja Westerlund, publikcoach Sundsvall
maja.westerlund@riksteatern.se
Maja Hellöre, publikcoach Dalarna
maja.hellore@riksteatern.se
Laith Fathulla, publikcoach Stockholm
laith.fathulla@riksteatern.se
FaceTime: +46 73-063 66 38
Sara Jernewall, publikcoach Göteborg 
sara.jernewall@riksteatern.se
Tobias Engström, publikcoach Göteborg
tobias.engstrom@riksteatern.se
Eva Zaar, publikcoach Malmö
eva.zaar@riksteatern.se
Selin Molander Lukic, publikcoach Örebro
Selin.Molander.Lukic@riksteatern.se
Simone.Lindvall, publikcoach Örebro
Simone.Lindvall@riksteatern.se

Teaterledare (mer om projektet Jag – den jag är kan du läsa här)

Eva Zaar, teaterledare Malmö
eva.zaar@riksteatern.se
Rebecca Drammeh, teaterledare Leksand
rebeccadrammeh@hotmail.com
Christian Dywik, teaterledare Örebro
christian.dywik@gmail.com
Mia Olsson, teaterledare Göteborg
byggmiaohlsson@gmail.com