Kontakta oss

Har du idé till produktion eller vill jobba konstnärligt hos oss? Skicka ditt förslag eller anmäla ditt intresse för konstnärligt arbete till vår konstnärliga ledare Mindy Drapsa.

Vill du besöka oss? Göra studiebesök? Utbyta erfarenheter? Göra en praktik hos oss? Kontakta gärna oss innan du hälsar på! Maila oss till tystteater@riksteatern.se och boka tid för besök eller studiebesök.

Har du frågor om vår verksamhet eller vill ha pressmaterial? Kontakta vår marknadsförare Elsa Brunemalm.
Här kan du anmäla dig till vår nyhetsbrev som skickas regelbundet.

Vi är många som jobbar med Tyst Teater. Här ser du vilka vi är och vad vi jobbar med. Kontakta gärna oss!


Mindy Drapsa, konstnärlig ledare
mindy.drapsa@riksteatern.se
Skype: mindydrapsa
FaceTime: +46 73-508 66 92
Ylva Björklund, producent
ylva.bjorklund@riksteatern.se
Skype: tystteater.ylva
FaceTime: +46 70-637 57 66
Elsa Brunemalm, marknadsförare och kommunikatör
elsa.brunemalm@riksteatern.se
Skype: tystteater.elsa
FaceTime: +46 70-569 20 42
Bildtelefon: tystteater@ectalk.se
Laith Fathulla, projektledare 
laith.fathulla@riksteatern.se
FaceTime: +46 73-063 66 38
David Farkas, projektledare 
david.farkas@riksteatern.se
FaceTime: +46 70-637 01 01
Bildtelefon: david@mymmx.se
Hajan Jabar, projektledare
hajan.jabar@riksteatern.se
FaceTime: +46 72-215 86 49
Mette Marqvardsen, skådespelare
mette.marqvardsen@riksteatern.se
Skype: tystteater.mette
FaceTime: +46 70-637 59 12
Amina Ouahid, skådespelare
amina.ouahid@riksteatern.se
FaceTime: +46 73-063 66 43
Klara Svensson, vik. teckenspråkstolk
klara.svensson@riksteatern.se
FaceTime: +46 76-048 03 88
Mimmi Ahlén, teckenspråkstolk
Tjänstledig